kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:55


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Łeba
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 20:08 
Offline
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 19:28
Posty: 125
Miejscowość: Białe Błota
prosimy dodawać Wasze opisy z wypraw wędkarskich z tego portu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 05 Sie 2012, 20:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Dnia 04.08.2012 Łeba.Kuter Beti M
Wypłynięcie kutra godzina 5:00.Wiaterek 1-2 .Łowiliśmy na łowiskach do 40 metrów.Żerowanie dorsza było słabe. Dzień wcześniej koledzy opowiadali ,że było naprawdę dobrze. Mimo wszystko 'Mistrz' Maciejewski wykonał jak zawsze bardzo dobrą robotę. Limit wykonał każdy, i ponad to. Moim skromnym zdaniem Beti M jest królową Łeby.Bardzo ,bardzo polecam!Zapomniałem dodać,że mój sąsiad z kutra złapał diabła morskiego .Bardzo śmieszna ryba ,ale nie polecam jej łowienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 12 Sie 2012, 07:12 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Witam.
Wypłynięcie 05.08.2012 o godzinie 5:00 rejs 10 godzin. Chciałem popłynąć kutrem Kanis ale nie było wolnych miejsc. Nie czekałem na kolejne dni bo zapowiadali sztorm aż do 11.08.2012 włącznie więc znalazłem wolne miejsce na kutrze MORS-D i nie było tak źle.
Łowiliśmy na głębokości 19-25m, używałem pilkerów o masie 100-120 gram i przywieszki z trzema czerwonymi twisterami. Dorsze brały średnio ale każdy połowił, rekord to dorsz 5,8kg. Najlepiej szło pomocnikowi z obsługi, który wyciągnął około 30-35 sztuk. Co zauważyłem to używał srebrnego pilkera 100g i przywieszkę z jednym małym raczkiem koloru jasnego. Podpowiadał nam jak mamy łowić ale ten jego sposób działał tylko u niego ;).
Ja złowiłem 14 sztuk wymiarowych dorszyków i chętnie kiedyś wrócę na Morsa-D.

PS: Rozmawiałem z chłopakami którzy płynęli w ten dzień na Morsie-D i polecali mi kuter HYDROGRAF 28, podobno robią dobrą robotę ale ciężko się do nich dostać. Jak ktoś z Was z nimi płyną to podzielcie się wrażeniami bo planuje na jesień z nimi wypłynąć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 18 Gru 2012, 18:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam!
16.12.12 kuter 'Beti-M'
Wypłynęliśmy o godzinie 6:00 w całkowitych ciemnościach. Stan morza około 2B. Dryf mógłby być troszkę lepszy. Mimo pochmurnego nieba jak na grudzień nie było aż tak zimno. Oczywiście jak zawsze 'Mistrz' Maciejewski wykonał bardzo dobrą robotę. Inni szyprowie mogli by się od niego uczyć. Jednak obsługa była trochę za bardzo leniwa. Nadrabiał to oczywiście sam szyper służąc pomocą wędkarzom. Każdy nieźle sobie połowił. Padały trójki,czwórki,piątki. Prawdopodobnie była ósemka,osobiście nie widziałem. Przewagą jednak były 'bolki'. Kutra polecać nie muszę, gdyż i tak trudno jest się na niego dostać.
Pozdrawiamy Szypra-tak trzymaj! Spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku dla Niego i załogi .
Wędkarze z Lubicza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 30 Wrz 2013, 18:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam!
29.09.2013 kuter Beti-M
Pogoda tego dnia dość przyzwoita,wiaterek 2-3B.Wypłynęliśmy o godzinie 06:00.Głębokość łowisk do około 30m.Szyper wykonywał swoją robotę dobrze jak zawsze ,jednak rybek było niewiele.Pomimo tego kolega Andrzej z Bydgoszczy ustrzelił dorszyka 5,5 kg.Poza tym w większości łowiliśmy same bolki.Podróż,która upłynęła w miłej atmosferze zapewniła firma Huberta Dorsze-wyprawy.Sponsorem całego wypadu była firma instalatorska Ada w Lubiczu Górnym w osobie jej szefa Darka Jaworskiego.
Dobre wrażenie o kutrze spieprzyła jej obsługa.Zajęci oni byli łowieniem i sprzedażą ryb-nie zwracając uwagi na początkujących wędkarzy.Ale liczy się przygoda i klimat stworzony przez wędkarzy.
Pozdrowionka dla Darka,Huberta i pozostałych kolegów.
Wędkarze ,,Oddział Lubicz''.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 30 Cze 2014, 18:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam.
Dnia 28.06.2014 roku Szef hurtowni ''ADA'' z Lubicza, Darek Jaworski zafundował Nam wyprawę na katamaranie ''Hanter''.Pogoda tego dnia wietrzna,fala dość wysoka oraz przejściowe opady deszczu.Głębokość łowisk do 40m z widocznością brzegu.W tym dniu dorsze były dość kapryśne w większości bolki.Mnie i koledze Grzegorzowi udało się złowić flądrę natomiast inny kolega złapał diabła morskiego.Dwa tygodnie wcześniej będąc we Władysławowie łowiliśmy dorsze średnio 3 razy większe od tych z Łeby.Szyper Jarek świetny fachowiec jak zawsze robił dobrą robotę.Ogólnie byliśmy zadowoleni nie braliśmy pod uwagę dwóch panów z obsługi którzy totalnie olewali wędkarzy.Nie mam nic do tego aby załoga łowiła ryby(każdy dzisiaj ma ciężko),ale wystarczyłaby odrobina dobrej woli i zainteresowania ludźmi którzy dostarczają im pracę.Pozdrawiamy szypra Jarka ,załogę nie koniecznie.
Wędkarze z Lubicza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 14 Sie 2014, 14:40 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Wróciłem z Łeby więc mogę opisać rejsy.
Pierwszy 03.08 jednostka Kanis, start o godzinie 5:00. W ten dzień oprócz nas wypłyną Misisipi i Szmugler. Już po godzinie płynięcia pilkery do wody i wychodzą dwa dorszyki na łajbę. W sumie cały taki dzień co postój to kilka sztuk wychodziło lub zero. Łowiliśmy na 25-30 metrach, często pod haczenia a jak już łykał to na pilkera i na przywieszkę. Dzień zakończyłem na 15 sztukach i to był najlepszy wynik na Kanisie. Największy dorsz mojego ojca, który był pierwszy raz 55cm.
Drugi 09.08 też Kanis, chciałem popłynąć Beti-M ale nie mieli kompletu a Hydrograf stoi na nabrzerzu w remoncie. Łowiliśmy na podobnych głębokościach ale tym razem wyszło kilka jednostek - Jurny, Dr. Słowik, Misisipi, Szmugler, Mors-D, Księżna Łeby. Tego dnia bardzo dobre brania były na przywieszkę brązowy raczek, mój sąsiad takiego używał i 90% swoich dorszy na to wyciągnął. Najlepszy wynik tego dnia znów należał do mnie i wyniósł 24 sztuki. Dodam, że na obu rejsach łowiłem na rufie i minusem tej miejscówki to ciągły zapach spalin.
Jako, że miałem lokum w samym porcie na ul. Abrahama to miałem okazję codziennie sprawdzić wyniki na większości jednostkach i powiem Wam że Beti-M waliło wszystkich na łeb na szyję. Wyniki na tej jednostce były kilukrotnie lepsze niż na innych jednostkach.
Na Beti-M nie ma nawet nr telefonu zero reklam i namawiania na rejs, ale za to Szmugler i przede wszystkim Misisipi robiły to najlepiej i dlatego wypływały codziennie.
Na zakończenie mogę powiedzieć jedno, w Łebie póki co góruje Beti-M, którzy nie nastawiają się na zarobek na wczasowiczach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 18 Paź 2014, 06:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Witam
Kanis 17-10-2014
Ja podobnie jak "Kondziu81" chciałem na Bety ale pozostał tylko Kanis. W Łebie od półtora tygodnia łowią ryby więc nalot na Łebę , ale wieści szybko się rozchodzą i łowiska są już dzisiaj obstawione sieciami tak więc lawirując między nimi coś się łowiło ale to już nie to co tydzień wcześniej kiedy "kasty" były pełne niestety sieci robią swoje.
Co do obsługi na kutrze - bez zastrzeżeń , ale (bo zawsze musi by jakieś "ale") sam kuter ( to jest moje własne odczucie) nie za bardzo nadaje się do łowienia , strasznie wąsko na śródokręciu (żebra i łopatki mam obite od relingów) kiedy wędkarz z dziobu przechodzi na rufę lub do sterówki trzeba iść razem z nim bo nie można się minąć , jest to uciążliwe , poza tym wszystko ok , kuter czysty , szybki i zwrotny dobrze napływa na "ławicę" o ile można nazwać to co pływa w wodzie ławicami :). Post kondzia 81 opisuje dokładnie gdzie się łowiło i jak głęboko. Z rejsu chyba wszyscy zadowoleni , każdy coś tam złowił ale 5-3 kg niestety nie było nam dane złowić :) Koszt 150 PLN .

Pozdrwaiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 16 Sie 2015, 18:45 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Wtorek 4 sierpień 6:00 wypływ katamaranem Hanter. Jednostka bardzo szybka, po 1,5 godziny jesteśmy na łowisku na głębokości 42 metry. Przez cały rejs dłubanina, nie było długiego napływu, który by nas zmęczył. Dorsz jak gryzł to i na pilkery i na przywieszki, kolor bez znaczenia. Kręciliśmy się praktycznie w jednej okolicy. Mój wynik 36 sztuk, max na jednostce to 41. Szyper z Kanisa powiedział, że oficjalnie zniesiono limit na dorsza i jest podpisana ustawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łeba
PostWysłany: 16 Sie 2015, 18:47 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
09.08 niedziela 5:00 wypływ jednostka Beti-M. Już na starcie zawaliła ekipa jadąca busem, która nie dojechała i wędkarzy było tylko siedmiu, gdzie Beti-M zabiera maksymalnie 17 osób. Decyzja pana Zbyszka płyniemy w siedmiu i chwała mu za to. Stwierdził, że nie mógłby nas zrobić w balona i zostawić w porcie.
Po około 2,5 godziny jesteśmy na łowisku, płynęliśmy na zachód od Łeby na głębokość 36-38 metrów. Pierwsze napłynięcie i każdy ma po kilka dorszy. Kolejne napłynięcia to prawdziwe łowienie, dużo dubletów, niektórzy mieli też tryplety - każdy miał banana na twarzy, wszystkie wędki wygięte. Dorsz gryzł na wszystko i w każdym kolorze. Najwięcej złowił gość na rufie, który miał 84 sztuki, ja miałem 68. Nikt nie miał poniżej 50 sztuk.
Dla mnie pan Zbyszek to ekstraklasa, pierwszy raz z nim płynąłem i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na każdym napłynięciu obserwował wszystkich wędkarzy i jak tylko zauważył, że na którejś ze stron ktoś nie łowi poprawiał napłynięcie i zaraz wszyscy łowili. Był naprawdę zaangażowany i bardzo mu zależało żeby każdy połowił, z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Napłynięcia miał naprawdę precyzyjne albo jak wyżej napisałem szybko je korygował jak było coś nie tak.
Teraz już wiem dlaczego tak trudno dostać się na jednostkę Beti-M i dlaczego ta jednostka nie reklamuje się, nie ma strony internetowej i nawet na łajbie nie ma numeru telefonu a nawet napisu że organizuje rejsy połowu dorsza. Z czystym sumieniem mogę polecić tą jednostkę każdemu z Was.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group