kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:00


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 21 Gru 2012, 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
20-12-12
Kuter Babcia Emka
Tym razem nie trafiłem na dobre połowy , we wtorek chłopaki sobie połowili i to jak na zatokę wręcz wspaniale bo nawet 4 kilówki wchodziły . W czwartek standard same "bolki" i to bez rewelacji bo były osoby nawet z zerowym wynikiem . Tak więc zakończyłem ten rok bez rewelacji . W przyszłym roku zaczynam sezon od nowa :).
Korzystając z okazji składam serdeczne życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku 2013 wszystkim a szczególnie aktywnym na forum , oraz adminom .
Na koniec bo zapomniałem "babcia" ponownie zmieniła miejsce "parkowania" na ul. Przełom.
Cena 120 PLN + 10 PLN parking w weekendy cena bez zmian.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 25 Mar 2013, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Witam w nowym sezonie 2013. Ostatnio nie udzielałem się ale chroniczny brak czasu na pozbawił mnie przyjemności "moczenia kija" ale do rzeczy
24-03-13 Babcia Ania
Zima w tym roku coś nie chce nas opuścić. Ranek mroźny, zimny lodowaty wiatr, ale jak to się popularnie mówi (jak g.... nie pada z nieba to nie ma złej pogody). Wszyscy nastawili się na ryby a tu "buba" przez cały dzień nic tylko narybek bo do "bolka to im jeszcze daleko (a niestety lądowały w skrzyniach :( poławiaczy ryb bo wędkarzem tego bym nie nazwał ) , i jedna sztuka bliska wymiaru i po kilka śledzi a i były osoby z zerowym wynikiem i podobnie na innych jednostkach tego dnia na zatoce. Następnym razem będzie lepiej :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 08 Sie 2013, 09:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
04-08-13 Babcia -emka
Nadszedł następny raz , a obiecałem sobie, że dopiero we wrześniu wystartuje.
Lato ciepło wręcz upalnie ale jak zwykle mam słabą wolę i szybko daje się namówić na "wycieczkę" po zatoce.
Nie jestem zwolennikiem letnich połowów (ryba lekko "rozlazła") ale o dziwo już wytarta . W zeszłym roku łowiłem jeszcze z ikrą.
Wyniki połowów bardzo dobre , były też sztuki które wyciągało się osęką , ale temperatura niestety robiła swoje w co niektórych skrzyniach pod koniec dnia była już zupa rybna (ponowie zapomnieli o lodówkach jak to dowieźli w głąb polski ? I niestety nadal większość naszych "poławiaczy" bierze każdą "rybę" . Do miłego spotkania na morzach :)


Ostatnio edytowany przez koliber, 21 Lis 2013, 04:30, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 14 Paź 2013, 16:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
13-10-2013 Babcia emka
Ponoć mamy już jesień a tu upały :) , ryby chyba tego dnia "leżały na plaży" . Nadal bez zmian (zastanawiam się czy tylko ja mam takiego farta) same bolki , no może trochę większe :) , (ale ponoć w sobotę było jeszcze gorzej) ale pokazał się śledź i to ładne sztuki więc zmieniłem zestaw na śledziowy no i sobie połowiłem ( kolacja była wyśmienita). Ogólnie każdy sobie coś tam połowił , najwięcej brań było już na powrocie z jednego "napływu" wychodziły po 2-3 szt . No nic teraz czekam na temperatury ujemne , może to coś zmieni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 31 Gru 2013, 05:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
29-12-13
Kuter Tykela
Witam , jakoś trzeba było zakończyć ten stary Rok i trafiła się "dziura" między sztormami.Tym razem trafiłem do p.Henia.
Pogoda jak to pogoda trochę padało , wiało , a ryby jak to ryby raz biorą a raz nie . Coś się porobiło na tej zatoce , że jest mniej ryb , krążą plotki , że to przez wyłowienie "drobnicy" którą żywił się dorsz (może coś w tym jest). Wracając do wyprawy rewelacji nie było ale zawsze coś się wyciąga limit złowiony . Pozdrawiam wszystkich i wszystkiego miłego w nadchodzącym Nowym Roku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 12 Maj 2014, 08:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Witam
Dawno mnie tu nie było a widzę , że niewielu tu zagląda . Na dorszyki zrobiłem w tym czasie kilka wypadów i jak zawsze z niezmiennym wynikiem same "bolki". Ostatni wypad wczoraj tj. 11-05-2014 kutrem Tykela każdy nałowił ale niestety drobnica. W sobotę tym samym kutrem wybraliśmy się na łososie srebrniaki. Pogoda iście wiosenna , nie to co w niedzielę . Jak fama niesie po okolicy pokazało dość dużo łososia , więc postanowiliśmy sprawdzić pogłoski (jak i sprzęt do trollingu). p. Henio przygotował planery i poszły po 40 m na burtę tak więc swobodnie cztery wędki można postawić na stronie a i na rufie można się pobawić. Pływaliśmy przy brzegu na głębokości 3,5 do 5 m . Na efekty nie trzeba było długo czekać bo po 1,5h kolega złowił pierwszą sztukę (na koniec okazało się , że i jedyną ) . Po upływie następnej godziny już każdy miał po jednej sztuce :) , przepraszam nie każdy bo niestety dwóch panów zakończyło rejs z wynikiem zerowym ale i tak bywa. Mi natomiast dopisało szczęście zakończyłem z dwoma sztukami 55 cm. każda.Trzecia się zerwała i pewnie była największa :) i to 3m przed burtą ale holowanie tej sztuki sprawiło wiele przyjemności. Wspomnieć muszę jeszcze o śledziach . W tym roku pokazały się wcześniej , ale druga tura zawitała jak zwykle w 2-gi dzień świąt wielkanocnych i siedzi o dziwo do dzisiaj . Byłem w czwartek 8 maja i w dwie godziny te przepisowe 5kg złowiłem ( nie więcej bo nasiliły się kontrole i słono się płaci za nadwagę :) .

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 13 Maj 2014, 13:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witaj Koliber
Nareszcie się odezwałeś lubię Twoje relacje.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 16 Wrz 2014, 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Pozdrawiam Jerzy :)
Witam
Czekam na jesień i trochę chłodu aby po bagrować na dnie Bałtyku a tu lato i lato. Zawziąłem się , że jak będzie ciepło to nikt mnie nie zobaczy na morzu no i znowu padłem ofiarom kolegi , telefon i po 10 minutach już jedziemy :) (Jednak mam paskudny charakter :)
Sobota 13-09-2014 Babcia Emka
Jak zwykle "babcie"zmieniają miejsca "parkowania" ale to szczegół.
Pogoda iście lipcowa łowimy w krótkich rękawkach :) . Chyba zacznę od tego , że od maja nic się nie zmieniło pod względem jakości ryby , bo jeżeli chodzi o ilość to nie można narzekać.
Większość miała po ....... Nie będę pisał jednak po ile sztuk ale ja złowiłem około 10 kg na kolację wystarczy .
Nadal czekam na niższe temperatury , może coś się zmieni . Tymczasem popróbuje z plaży ( Surfcasting) może coś konkretnego wpadnie :)

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gdańsk-Gdynia
PostWysłany: 08 Lis 2014, 15:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
07-11-2014 Kuter Tykela
Witam
Tym razem wybraliśmy się zbieraniną składającą się z 12 osób , tak więc pływaliśmy tam gdzie raczej rzadko kutry się zapędzają bo jak na zatokę prawie 3h płynięcia do trochę daleko :) nie będę pisał gdzie i jak głęboko bo to tajemnica szypra Henia :) . Były osoby które po raz pierwszy próbowały tej zabawy i jak zwykle sprawdza się to że za każdym razem (złowiły najwięcej ) .
Łowiliśmy nie na ilość tylko na jakość i co mnie zaskoczyło , to że na zatoce jednak są jeszcze ryby . Najmniejszy dorszyk to około 1,5 kg ale to był chyba tylko jeden taki maluch najwięcej było po 3,4 i 5 kg i chyba ze dwie szt .7 kg . Okazuje się że można łowić nie więcej niż limit i każdy jest zadowolony a nie pełne kasty drobnicy . Zaczęły już pokazywać się łososie :) za tydzień dwa wyskoczę , może się poszczęści :)

Pozdrawiam .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group