kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:13


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 23 Sie 2013, 16:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
22-08-13 Kuter GRANIK
Jestem jednak człowiekiem o słabej woli , ponownie dałem się namówić na tak zwane dorsze :). I tak jak ostatnio na Ivonne
Zabrałem 2 szt. na kolację i dwie flądry złowione za tylną część ciała :) nawet okazałe sztuki. Ponoć tydzień wcześniej chłopaki sobie dość dobrze połowili , może za jonasza zaczynam robić , czas się nad tym zastanowić . Nie wiem może ma wpływ na te wyniki pogoda wiatr był zachodni , przechodził w północny zachód + pełnia. Chyba sam szukam wytłumaczenia tak marnych efektów i to kolejny raz z rzędu ale po powrocie dzwoniłem na Babcię emkę i okazało się , że na zatoce połowili sobie nie było takiego , który by narzekał. No nic następnym razem będzie lepiej :)

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 16 Wrz 2013, 20:36 
Offline

Rejestracja: 16 Wrz 2013, 19:51
Posty: 4
Miejscowość: bydgoszcz
Właśnie wróciłem z Władka. Ryb pełna norma. Cała nasza grupa jest zadowolona z ilości i wielkości dorszy. Pogoda też nam dopisała, było 3 do 2 B. Jacht motorowy DIONIZOS - stabilny, nie kołysze się i nie buja tak jak inne lżejsze jednostki. Jest szybki i zwrotny. Szyper wspaniale wyszukuje ławice. Kucharz zaserwował 3 posiłki, w tym na obiad dorsza, który jeszcze godzinę wcześniej pływał w Bałtyku - tak świeżej ryby jeszcze dotąd nie jedliśmy. Załoga dionizosa była sympatyczna - szczerze polecam ten jacht motorowy, na łowienie dorszy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 17 Wrz 2013, 12:06 
Offline

Rejestracja: 22 Lis 2012, 14:53
Posty: 5
Miejscowość: Poznań
No to bracie miałeś szczęście na dobry kuter...
Ja na Neptunie w zeszły czwartek nie połowiłem, a jak już brały to same nawet nie bolki tylko bolusie, rybka niby tłuściutka po wypatroszeniu sama skóra i ości ( może ta głebokość i pęcherz pławny?)
A jedzenie?????????/ kiełba, sucha bułka i odrobinę musztardy.
Niee, nie dla mnie Władek, bo z Poznania co najmniej 5,5 godziny
A i na dodatek rejs nie 12 h jak w Kołobrzegu tylko 8:(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 30 Wrz 2013, 20:43 
Offline

Rejestracja: 16 Wrz 2013, 19:51
Posty: 4
Miejscowość: bydgoszcz
Po dwóch tygodniach ponownie płynęliśmy DIONIZOSEM. Umówiliśmy się na godzinę 7:30 w porcie, bo prognozy były 4B. Wyczekaliśmy na jachcie do godz. 9:30, kucharz zaserwował śniadanko, a Szyper sprawdzał pogodę, która pomału, stopniowo się poprawiała i w końcu uprosiliśmy go aby wypłynął. Jako jedyny z Władka odważył się i wypłynęliśmy. Gdy wyszedł za główki, dopiero zobaczyliśmy co znaczy 4B !!!, a dalej od brzegu chyba dochodziło do 5B !!!. - TO BYŁO STRASZNE !!! - Część ludzi dopadła choroba morska - chyba 4, a może 5 osób z 25 wędkarzy. Pozostali stopniowo się przyzwyczajali do bujania, wyskoków i wpadania w ogromne doły między falami. Widzieliśmy, że w tych warunkach nie będzie łowienia, no to nastawiliśmy się na przejażdżkę i w zasadzie ci zdrowi, zaczęli się świetnie bawić. Około południa wiatr się zmienił i morze zaczęło się uspokajać. Spróbowaliśmy czy pójdzie łowić. Niby było to możliwe, ale bardzo trudne, bo przez około 2,5 godziny, wyciągnąłem tylko 2 bolki ledwo wymiarowe. Po południu morze się szybko uspakajało do około 3B i wtedy zaczęły ryby wpadać na pokład. Mieliśmy dużo szczęścia, a szyper wyniuchał kilka dobrych ławic. Załoga Dionizosa widząc nasze chęci łowienia, pomagała nam jak mogła. Przedłużyli rejs do godz 19 !!! Prawie wszyscy złowiliśmy sporo ryby. Ja dostałem od armatora nagrodę, za najlepszy wynik. Co prawda nie miałem nawet połowy tego co poprzednim razem, ale i tak byłem bardzo zadowolony. Poza tym nie zapomnę tego porannego zmagania się z ogromnymi falami i jestem pełen uznania dla tej stosunkowo dużej, ciężkiej, a chyba dzięki temu stabilnej jednostce, która mniej buja niż inne. Zapomniałem - dodam że po południu przypłynęły jeszcze 2 odważne, duże kutry z Władysławowa, lecz pozostała flota z Władka, chyba około 20 kutrów, tego dnia nie wypłynęła. Wszystkim wędkarzom polecam te największe jednostki we Władysławowie, a ja chyba na dobre polubiłem Dionizosa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 14 Paź 2013, 16:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2012, 13:58
Posty: 33
Miejscowość: Pruszcz Gdański
30-09-2013 Kuter Kap.Wiśniewski
Tego dnia miał być Bornholm ale widok schodzących wędkarzy z kutra ZENIT z 6 dorszykami po dwóch dniach łowienia zniechęcił mnie . Podobnie było na innych jednostkach wracających tego dnia (29-09-13) . Wróciłem do domu . Rano Władysławowo wypływał K.Wiśniewski z swoją flotą . I tu podobnie same bolki i na koniec łowienia wpadł jeden z którego można było zrobić fileta :) . Ogólnie wszyscy sobie połowili drobnicy. Jedynym mankamentem tej jednostki jest to , że jest wąska na śródokręciu i nie wygodna dla stóp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 24 Lis 2013, 21:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam!
23.11.13 ,wypłynięcie: 7:00
Wraz z siedmioma kolegami postanowiliśmy pod patronatem firmy Dorsze-Wyprawy "przetestować" kuter "Dionizos".
Pogoda tego dnia jak na listopad była bardzo dobra. Wiaterek do 2B, falka do 1 metra, zachmurzenie pełne ,ale bez opadów. Po około 1,5 godz. napłynęliśmy na pierwsze łowisko,gdzie w towarzystwie innych kutrów zaczęliśmy połów. Efekty nie były zadowalające,trafiały się pojedyncze sztuki(tak samo u innych). Przez cały dzień sytuacja była podobna.Ławice były rozproszone.Wielkich okazów nie było,każdy jednak wykonał limit i troszkę więcej. Maksymalnie łowiliśmy na 52 metrach. Mimo wszystko atmosfera była fajna :) .
Pozdrawiamy armatora i załogę.
Wędkarze z Lubicza.
Ps. Dziękujemy również Hubertowi i Krzysztofowi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 23 Lut 2014, 21:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam!
Rejs 22.02.2014r ,kuter Stenia
No nareszcie udało nam się wypłynąć! Wystartowaliśmy o godzinie 6:00. Na łowisko płynęliśmy 3 godziny. Początki nie był zadowalające. Kapitan Sławek zaczął szukać ławic na znanych sobie łowiskach.Głębokość łowisk w tym dniu wynosiła średnio 70 metrów.Pogoda wbrew wcześniejszym prognozom była wręcz idealna- fajny dryf,mała fala,słonecznie- po prostu cudownie. Około południa zaczęły się dobre brania. Jednak co jakiś czas trzeba było zmieniać przynętę ponieważ ryba była dość kapryśna,jednak dobrze sobie połowiliśmy.Nasz kapitan jak zawsze 'przeżywający' połowy przedłużył od siebie gratis rejs o 6 godzin. Byliśmy bardzo zadowoleni z rejsu oraz z obsługi kutra. Co do wielkości ryb 'okazów' nie było. Również na kei 'sieciowcy' sprzedający ryby nie mieli dorszy większych od naszych. Po raz kolejny na połowach byliśmy z firmą Huberta 'dorsze-wyprawy' i nie było niezadowolonych uczestników wypadu.
Pozdrowionka dla niesamowitego kapitana Sławka,pomocnika Leszka.
Dzięki Hubert,wędkarze z Lubicza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 02 Kwi 2014, 16:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam.
Rejs 29.03.14 kuter ''Arthus''.
Wypłynęliśmy o godzinie 7 przy wspaniałej pogodzie ,która dopisywała nam cały dzień. Dryf mógłby być troszkę lepszy . Pierwsze łowiska 30 mil od brzegu w obecności około 30 kutrów dały trochę całkiem niezłych dorszy. Szyper Bartek widząc co się dzieje popłynął dalej. Miał dobry ''węch'' w szukaniu ławic.Połowiliśmy całkiem nieźle na głębokościach około 70m.Ku zadowoleniu wędkarzy przedłużył nam rejs około 3 godzin. Atmosfera na kutrze tego dnia była naprawdę fajna. Sympatyczna obsługa na kutrze Andrzej i Józef w trudnych chwilach pomagali początkującym wędkarzom.Pierwszy raz spotkałem się z tym że po dopłynięciu do brzegu pomagali przenieść na ląd bagaże wędkarzy. Z czystym sumieniem możemy polecić tę łódkę mimo że byliśmy na niej pierwszy raz.
Pozdrawiamy szypra Bartka oraz załogę Andrzeja i Józefa.
Odwiedzimy Was na pewno.Wędkarze z Lubicza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 14 Kwi 2014, 20:04 
Offline

Rejestracja: 26 Sie 2012, 11:23
Posty: 5
Miejscowość: Lipowo
Byłem 12 kwietnia na Steni . Miałem nadzieję że trochę połowimy bo koledzy bili 11 nałapali co niektórzy rekordy. Apetycik urósł bardzo na kaste rybek. Ja to mam ostatnio chyba pech- do około 12 nic. Potem się trochę ruszyło. Ogólnie fajny wypad ,z ryką gorzej -po kilkanaście. Jade jeszcze raz w kwietniu mam nadzieje że wreszcie połapie.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Władysławowo
PostWysłany: 04 Maj 2014, 18:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam! 3 maja 2014 ,kuter Arthus
Wyjazd miał odbyć się 1 maja,ale pogoda nie dopisała,za to w sobotę była idealna. Stan morza do 2B , słonecznie. Łowiliśmy na łowiskach oddalonych od portu 30-35 mil. Głębokość łowisk do 70 m. Przez większość rejsu łowiliśmy w towarzystwie innych kutrów. Wyniki połowu były całkiem niezłe. Wszyscy wróciliśmy z rejsu zadowoleni. Nasza grupa liczyła 10 osób ,przy czym każdy połapał,nawet nowicjusze. Tego dnia trafiało się dużo dubletów. Załoga bardzo fajna, szyper Bartek fachowo napływał na ławice, umiejętnie korygował dryf za pomocą silników. Członkowie załogi,Józef i Andrzej robili to co do nich należało,chętnie służyli pomocą. To był nasz drugi rejs na Arthusie, ale z pewnością nie ostatni. Polecamy łódkę i załogę.
Pozdrawiamy armatora oraz załogę,
wędkarze z Lubicza


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group