kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:56


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 20 Kwi 2015, 12:23 
Offline

Rejestracja: 20 Kwi 2015, 10:57
Posty: 1
Miejscowość: wielkopolska
19.04.2015 rejs merlin one 12godz 180zł.rybka kiepsko u nas gryzła z powodu błędnej decyzji szypra o poplynieciu na trzecie kamienie w okolicach południa jak inne jednostki już się tam obłowiły o czym miałem okazję się przekonać w porcie.u nas od 0 (jeden uczestnik zaznaczam trzeźwy!)do kolacji jednak żaden 2kg nie przekroczył.Była jedna duuża ryba niestety po kilkuminutowej walce wypięła się.tak że niektórzy musieli ratować się zakupem ryb w porcie.duużym minusem brak suchego lodu-panowie to nie majątek a niektórzy jadą przez pół Polski jak koledzy z Opolskiego np. i uganianie ich po lukoilach za suchym lodem to pozostawia niesmak.Może wypowiedzą się inni którzy tego dnia pływali i rozwieją moje wątpliwości co do umiejętności szypra co do którego miałbym kilka uwag.Napewno pływał globtroter,hydra,marineo i inne.Jeść dają lepiej na innych kutrach w Kołobrzegu tu było:śniadanie-wyrób kiełbasopodobny drobno zmielony jak parówka,potem kanapki-tu bez zastrzeżeń ser,pomidor,szynka,mielonka,bekon kawa i herbata do oporu w porze obiadowej fasolka po bretońsku-zjadliwa :D .Filetowanie ryb drogie 1,5zł/szt u innych 1zł za to patroszenie gratis.Panowie trochę więcej się postarać i np. zamiast łowić zająć się załogą bo to ona was żywi!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 08 Cze 2015, 21:57 
Offline

Rejestracja: 09 Sie 2011, 20:04
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
W dniach 6-7 czerwca 2015 popłynęliśmy ZENITem na wycieczkę na Bornholm. Zostaliśmy oszukani - łowiliśmy na polskich łowiskach a nie na duńskich a na Bornholmie przebywaliśmy tylko w godzinach od 18.00 w dniu 6 czerwca do 3.00 w dniu 7 czerwca w porcie NEXO. Właściciel Zenita informował, że łowienie będzie na wodach duńskich i w cenie wyprawy są licencje na połowy w Danii. Informacja taka jest zresztą na stronie internetowej firmy. Pytanie ile kosztują licencje i czy oszukano nas aby na nich zaoszczędzić czy były inne powody oszustwa. Pierwszego dnia łowiliśmy na 2 lub 3 kamieniach na polskich wodach - dokładnie nie wiem bo obsługa nabierała wody w usta i nic nie chciała mówić albo odsyłała do kapitana,który był niedostępny w sterówce. W pierwszy dzień coś tam złowiliśmy i wokół było pełno polskich kutrów. Mam podejrzenia, że w drugim dniu zostaliśmy ukarani za to, że załoga słyszała, że nie podoba się nam to, że nie łowimy wokół Bornholmu i za "karę" zostaliśmy wywiezieni na totalne bezrybie bo ryby nie brały a wokół nie było nikogo - żadnych kutrów. To rodzi podejrzenia że celowo tam nas skierowano.
W zasadzie powinniśmy postąpić tak jak turyści w biurach podróży - zażądać zwrotu kosztów wyjazdu bo wyjazd był niezgodny z umową. W sądach turyści zawsze wygrywają takie sprawy. Może armator - Pan Bogusław Wielento zaproponuje jakieś zadośćuczynienie z własnej inicjatywy ? Ostatnie uwagi ogólne, potwierdza się w polskich portach a zwłaszcza tam gdzie dużo Niemców (tu Kołobrzeg chyba przoduje), że szyprowie i właściciele i załogi tworzą następujące klasy wędkarzy:

1.Premium - Niemcy
2.Premium drugi sort - inni cudzoziemcy
3.Klasa może być - Wyprawy firmowe , czartery kutra
4.Klasa tolerowana - ekipy ze zbieraniny, prywatne nie firmowe ale zaprzyjaźnione z wybranymi kutrami
5.Klasa mniej niż zero - przypadkowa zbieranina pływająca na różnych kutrach

Ta wyprawa to była kategoria 5 i tak została przez załogę Zenita potraktowana. Ja rozumiem, że Niemcy pewnie dają napiwki ale Polacy też płacą dużą kasę za coraz mniej interesujące łowienie. Jedynym lekarstwem na takie zachowanie jest opisywanie tego typu przypadków na wszystkich możliwych forach bo to w jakimś tam w stopniu może mieć wpływ na ilość wędkarzy chętnych na dany kuter a tu na szczęście kutrów w polskich portach przybywa i myślę, że konkurencja ma jakieś tam znaczenie. Ostatnia uwaga ogólna - pierwszego dnia na polskich wodach pływał z nami jeszcze jeden kuter, który był potem w NEXO. Nie wiem jednak co ten kuter robił drugiego dnia dlatego nie podaję jego nazwy - możę łowił wokół Bornholmu ? Podejrzewam, że opisywana tutaj sytuacja (czyli łowienie na wodach polskich a nie duńskich) może dotyczyć też innych kutrów z Kołobrzegu, dlatego czekam na ewentualne informacje na ten temat. Jeśli nie będziemy walczyć o swoje prawa to będziemy traktowani (kategoria 5) jako banda frajerów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Kołobrzeg
PostWysłany: 04 Sie 2016, 09:52 
Offline

Rejestracja: 15 Mar 2012, 12:31
Posty: 42
Miejscowość: Oława
Rejs 03.08.2016r. jednostka Athlon. Startujemy o 5:00, po drodze zatrzymujemy się jeszcze w pewnym miejscu w porcie i uzupełnieniamy wodę słodką do zbiornika. Popłyneliśmy na tzw. "Pierwsze kamienie" i tam zostaliśmy do końca dnia. Łowiliśmy na 18-20 metrach, każde napłynięcie to dłubanina gdzie wychodziły pojedyńcze sztuki. Ja złowiłem 13 dorszy i flondre. Rekord to około 20 dorszy, gość który miał miejsce przy wejściu do sterówki. Oprócz dorszy trafiały się flondry, śledzie, diabły i jedna ładna belona. 95% brań na pilkera, ja łowiłem pilkerem 125g bo dryf był dość duży. Rejs trwał 12 godzin, koszt 200zł zebrane już na powrocie. Co do jednostki i obsługi to nie ma większych zastrzeżeń. Czyste wc, obfite jedzenie. Na śniadanie kanapki do wyboru wędliny, ser żółty i pomidor z cebulką. Później dostawiono różnego rodzaju ciasta a na obiad kapuśniak z kiełbasą i boczkiem. Obsługa miła, pomocna jedynie za filetowanie chcieli 1.50zł. Szyper Rysiek starał się jak mógł ale już na początku powiedział nam, że z dorszem jest ostatnio cienko i trzeba będzie się namachać kijem żeby coś złowić.
W tym dniu wpłynęły jeszcze: Hydra, James Cook, Orka one, Athlon II, Pelican i Spinio.
Może ktoś płyną w ten dzień i pochwali się wynikami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kołobrzeg
PostWysłany: 04 Sie 2016, 14:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Fajne relacje.Więcej,więcej koledzy-bo to nasze forum trochę przyschło :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group