kutry-forum.pl

Forum wędkarzy morskich
Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:53



Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: 30 Wrz 2013, 20:35 
Offline

Rejestracja: 16 Wrz 2013, 19:51
Posty: 4
Miejscowość: bydgoszcz
Po dwóch tygodniach ponownie płynęliśmy DIONIZOSEM. Umówiliśmy się na godzinę 7:30 w porcie, bo prognozy były 4B. Wyczekaliśmy na jachcie do godz. 9:30, kucharz zaserwował śniadanko, a Szyper sprawdzał pogodę, która pomału, stopniowo się poprawiała i w końcu uprosiliśmy go aby wypłynął. Jako jedyny z Władka odważył się i wypłynęliśmy. Gdy wyszedł za główki, dopiero zobaczyliśmy co znaczy 4B !!!, a dalej od brzegu chyba dochodziło do 5B !!!. - TO BYŁO STRASZNE !!! - Część ludzi dopadła choroba morska - chyba 4, a może 5 osób z 25 wędkarzy. Pozostali stopniowo się przyzwyczajali do bujania, wyskoków i wpadania w ogromne doły między falami. Widzieliśmy, że w tych warunkach nie będzie łowienia, no to nastawiliśmy się na przejażdżkę i w zasadzie ci zdrowi, zaczęli się świetnie bawić. Około południa wiatr się zmienił i morze zaczęło się uspokajać. Spróbowaliśmy czy pójdzie łowić. Niby było to możliwe, ale bardzo trudne, bo przez około 2,5 godziny, wyciągnąłem tylko 2 bolki ledwo wymiarowe. Po południu morze się szybko uspakajało do około 3B i wtedy zaczęły ryby wpadać na pokład. Mieliśmy dużo szczęścia, a szyper wyniuchał kilka dobrych ławic. Załoga Dionizosa widząc nasze chęci łowienia, pomagała nam jak mogła. Prawie wszyscy złowiliśmy sporo ryby. Ja dostałem od armatora nagrodę, za najlepszy wynik. Co prawda nie miałem nawet połowy tego co poprzednim razem, ale i tak byłem bardzo zadowolony. Poza tym nie zapomnę tego porannego zmagania się z ogromnymi falami i jestem pełen uznania dla tej stosunkowo dużej, ciężkiej, a chyba dzięki temu stabilnej jednostce, która mniej buja niż inne. Zapomniałem - dodam że po południu przypłynęły jeszcze 2 odważne, duże kutry z Władysławowa, lecz pozostała flota z Władka, chyba około 20 kutrów, tego dnia nie wypłynęła. Wszystkim wędkarzom polecam te największe jednostki we Władysławowie, a ja chyba na dobre polubiłem Dionizosa.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 24 Lis 2013, 22:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2011, 20:27
Posty: 65
Miejscowość: lubicz
Witam.
23.11.13
Opinię wystawiam również w imieniu moich kolegów z którymi byłem tego dnia na "Dionizosie" . Pierwszym miłym zaskoczeniem było otrzymanie powiadomienia SMS'em oraz opisem miejsca postoju kutra i dobry kontakt z Panią Emilią Wolańską.
Pierwsze spostrzeżenie po wejściu na łódkę to dużo miejsca do schronienia się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy przybyli członkowie załogi ,zaproponowano nam ciepłe napoje. Niedługo potem był pierwszy posiłek(w ciągu dnia był 3 takie,również pyszny obiad),wszystko schludnie i bardzo zachęcająco podane(szacun dla kucharza!).
Co do łódki: Duża zadbana jednostka z dwoma silnikami o mocy 540KM(każdy). Bardzo dobrze przyjmuje fale. Mesa,WC czyste i pachnące,sprzątane przez cały rejs. Ogólne łajba fajna. Przydałoby się jednak oświetlenie na rufie i może jakaś kamera do obserwacji rufy przez szypra(jest to wyłącznie moje spostrzeżenie).
Załoga: Szyper Stefan ,stary wilk morski,znany niektórym wędkarzom z pracy na innych kutrach ,wykonywał jak zawsze sumiennie swoją robotę,był wręcz poirytowany słabymi połowami. Pełen energii Darek, w każdym momencie wyprawy służył pomocą wędkarzom, dawał porady , na ławicy na prośbę wędkarzy przyniósł nawet kawę(co się raczej nie zdarza). Nasza grupa była bardzo zadowolona z rejsu oraz z kutra. Atmosfery nie zepsuło nawet dwóch podpitych typów,awanturujących się . Załoga kutra poradziła sobie z nimi wręcz jak "profesjonalni ochroniarze" :lol: Na łódkę wrócimy na pewno. Z czystym sumieniem polecić możemy ten kuter. Zaznaczamy ,że nikt nie wiedział ,że testujemy łódkę z ramienia firmy Dorsze-Wyprawy. Mimo kontrowersyjnych zdań innych wędkarzy , my wyrażamy opinię przez pryzmat tego co zastaliśmy danego dnia.
Pozdrawiamy armatora i załogę kutra. Wędkarze z Lubicza.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: 14 Wrz 2014, 22:53 
Offline

Rejestracja: 14 Wrz 2014, 22:33
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
Witam wszystkich. Od kilku lat pływam na dorsze. Właśnie wróciłem z DIONIZOSA i niestety nie mam pochlebnej opinii. Zacznę od tego że "koledzy wędkarze" przesadzili z alkoholem ale cóż, natomiast sytuacja że mechanik kręcił się po pokładzie i prosił ich "polejcie mi" jest nie do przyjęcia - chłop był kompletnie zalany. Szyper pływał chyba tylko po to żeby paliwo przepalić, dopiero pod koniec wziął się do roboty i w końcu udało się 3 dorsze złowić wcześniej totalna kaszana - w sumie 10 dorszy (a raczej dorszyków to że jedna osoba złowiła prawie 4 kilowego o niczym nie świadczy - przypadki się zdarzają) tak kiepskiej wyprawy jeszcze nie miałem. pozwolę sobie dodać że, że 3 ostatnie postoje na łowisku miały miejsce po tym jak wcześniej były 3 sygnał - co oznacza powrót do portu ci co mieli własny sprzęt zdarzyli go zwinąć i jak łaskawie szyper znalazł ławice (a raczej wziął się do roboty) wracają do portu już sobie nie połowili. na własne oczy widziałem jak wcześniej staliśmy w miejscach gdzie na sondzie było widać że pod łajbą nie ma ryby. jedyny plus to pomocnik, który zajmował się wędkarzami, zaiwaniał między nami na wysokości lamperii, uśmiechnięty, podpowiadał jak łowić był zaangażowany. Reasumując nie jestem zadowolony, odniosłem wrażenie że było to zrobione tak na odczepne niech sobie popływają jak zapłacili. Wyprawa miała miejsce 13.09.2014r.
To moja opinia i moje wrażenia. Z chęcią poczytam inne posty, pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  






cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group